AKTUALNOŚCI

Bieżące sprawy - ostatnie wydarzenia

Sukces na międzynarodowym konkursie fotograficznym

Prezes Zielonej Doliny Odry i Warty Piotr Chara zdobył dwie nagrody na międzynarodowym konkursie fotograficznym 2016 International Wildbird Photo Competition. Po raz pierwszy w historii konkursu zdażyło się, aby jeden fotograf zdobył dwie nagrody w dwóch różnych kategoriach. Zwycięskie fotografie to „Twarzą w twarz” w kategorii „Bird Portrait” (ptasi portret) oraz „Balet” w kategorii „Angry Birds” (groźne ptaki).

Konkurs organizowany był po już raz 26 przez francuską organizację Festival de l’oiseau et de la nature.

Wystawę zwycięskich fotografii obejrzeć będzie można w Paryżu w dniach od 9 do 17 kwietnia 2016 r. w trakcie finału Bird and Nature Festival. Więcej informacji: http://www.festival-oiseau-nature.com/en/concours-photo/#

1ER-PRIX-CAT-PORTRAIT-4290-face_to_face-1-1600x1067 1ER-PRIX-CAT-PRISES-DE-BEC-4302-ballet-1-1600x1067

czytaj dalej...
zdowSukces na międzynarodowym konkursie fotograficznym

Konsultacje społeczne w Gudziszu

W dniu 21 stycznia 2015r. w miejscowości Gudzisz, należącej do gminy Boleszkowice odbyły się długo wyczekiwane konsultacje społeczne dotyczące inwestycji związanej z hodowlą norek amerykańskich w miejscowości Gudzisz. Długo wyczekiwane ponieważ, jak wszyscy obywatele naszego kraju tak i mieszkańcy wspomnianej miejscowości chcieliby mieć możliwość i prawo głosu, szczególnie w sprawach bezpośrednio ich dotyczących. Okazja spotkania była i jak można było przypuszczać frekwencja dopisała, o czym niech świadczą załączone poniżej zdjęcia. Mnóstwo pytań, dyskusja, opinie fachowców, wszystko po to aby świadomość populacji z Gudzisza i okolic na temat zamierzonej, pozornie zmierzającej do poprawy standardów ekonomicznych inwestycji była jak największa. Bardzo dziękujemy za przybycie tak dużego grona zainteresowanych i mamy nadzieję, że zarówno te jak i kolejne konsultacje oraz opinia wystosowana przez nas do władz Gminy Boleszkowice w znacznym stopniu przyczynią się do zmiany decyzji i cofnięcia pozwolenia na budowę fermy.

_ND48141

_ND48146

czytaj dalej...
zdowKonsultacje społeczne w Gudziszu