Informacja dla beneficjentów

Informujemy, że w najbliższym naborze w ramach działania „Podejmowanie działalności gospodarczej” w celu uzyskania punktów za kryterium dotyczące długości zamieszkania na obszarze LGD będzie trzeba dostarczyć przynajmniej dwa dokumenty, w tym jedno z:
1. dowód osobisty (z adresem zameldowania)
2. zaświadczenie z Urzędu Gminy z adresem i okresem zameldowania
3. pierwsza strona ostatniego złożonego PIT wraz z potwierdzeniem złożenia.

Powyższe wymogi zostaną wprowadzone przez LGD w celu ograniczenia ryzyka ubiegania się dofinansowanie przez osoby nie będące w rzeczywistości mieszkańcami gmin objętych działaniem naszej LGD. Informujemy jednocześnie, że wszystkie wnioski oraz dokumenty, które będą wzbudzały podejrzenie nadużyć, będą zgłaszane do Instytucji Wdrażającej oraz Instytucji Zarządzającej Program Leader.

Wprowadzenie ww. zapisów zostało spowodowane licznymi próbami wyłudzeń środków UE przez beneficjentów w ramach naborów realizowanych przez Lokalne Grupy Działania w Polsce. Głównym problemem stały się wnioski składane przez beneficjentów, którzy nie są mieszkańcami LGD.

Za utrudnienia przepraszamy oraz zapraszamy do składania wniosków przez mieszkańców gmin: Cybinka, Górzyca, Kostrzyn nad Odrą, Rzepin, Słońsk, Słubice oraz Witnica.


Opublikowano

w

,

przez

Tagi: