Grid news

 • Działania edukacyjne w toku

  280 uczniów z 7 szkół z gmin Słubice, Górzyca i Kostrzyn nad Odrą wzięło już udział w działaniach edukacyjnych w ramach naszego projektu. A to dopiero połowa! Dziś rozpoczynają się wycieczki na miejsca realizacji projektu. Biorą w nich udział uczniowie, którzy wcześniej uczestniczyli w klasowych zajęciach edukacyjnych – wstępie teoretycznym na temat bagien, rybitw oraz platform lęgowych i innym zabiegom służącym ochronie tych siedlisk i gatunków. Uczniowie odwiedzać będą przede wszystkim akwen na Kaleńsku (bo tam najwięcej się dzieje, w sensie ornitologicznym). Jedna szkoła uda się do Bielinka. Działania edukacyjne powierzyliśmy Fundacji Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych ze Słubic. Więcej o tej organizacji można przeczytać na stronie www.dziupla.org lub na facebook.com/dziupla.org

  czytaj dalej...
  zdowDziałania edukacyjne w toku
 • Informacje o podpisaniu umów

  Szanowni Państwo,
  dziękujemy za nadesłane oferty w ramach rozeznań cenowych prowadzonych przez Fundację. Informujemy, że Zarząd Fundacji podjął decyzję o podpisaniu umów z:
  1.Rozeznanie rynku nr 04/R/2017 (obsługa księgowa) – Beata Małachowska, Słubice
  2.Rozeznanie rynku nr 03/R/2017 (odłów gatunków inwazyjnych) – Aktywni 365 Janusz Mazurek, Kostrzyn nad Odrą

  czytaj dalej...
  zdowInformacje o podpisaniu umów
 • Zaproszenie na konferencję

  baner

  W imieniu Pani Elżbiety Anny Polak Marszałek Województwa Lubuskiego serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji poświęconej instrumentom finansowym pn. Lubuskie Fundusze Pożyczkowe i Poręczeniowe dobrym partnerem w biznesie – nowe możliwości, która odbędzie się w dniu 20 kwietnia 2016 roku w Sali Kolumnowej Sejmiku Województwa Lubuskiego w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze (ul. Podgórna 7, Zielona Góra).

  czytaj dalej...
  zdowZaproszenie na konferencję
 • Sukces na międzynarodowym konkursie fotograficznym

  Prezes Zielonej Doliny Odry i Warty Piotr Chara zdobył dwie nagrody na międzynarodowym konkursie fotograficznym 2016 International Wildbird Photo Competition. Po raz pierwszy w historii konkursu zdażyło się, aby jeden fotograf zdobył dwie nagrody w dwóch różnych kategoriach. Zwycięskie fotografie to „Twarzą w twarz” w kategorii „Bird Portrait” (ptasi portret) oraz „Balet” w kategorii „Angry Birds” (groźne ptaki).

  Konkurs organizowany był po już raz 26 przez francuską organizację Festival de l’oiseau et de la nature.

  Wystawę zwycięskich fotografii obejrzeć będzie można w Paryżu w dniach od 9 do 17 kwietnia 2016 r. w trakcie finału Bird and Nature Festival. Więcej informacji: http://www.festival-oiseau-nature.com/en/concours-photo/#

  1ER-PRIX-CAT-PORTRAIT-4290-face_to_face-1-1600x1067 1ER-PRIX-CAT-PRISES-DE-BEC-4302-ballet-1-1600x1067

  czytaj dalej...
  zdowSukces na międzynarodowym konkursie fotograficznym
 • Konsultacje społeczne w Gudziszu

  W dniu 21 stycznia 2015r. w miejscowości Gudzisz, należącej do gminy Boleszkowice odbyły się długo wyczekiwane konsultacje społeczne dotyczące inwestycji związanej z hodowlą norek amerykańskich w miejscowości Gudzisz. Długo wyczekiwane ponieważ, jak wszyscy obywatele naszego kraju tak i mieszkańcy wspomnianej miejscowości chcieliby mieć możliwość i prawo głosu, szczególnie w sprawach bezpośrednio ich dotyczących. Okazja spotkania była i jak można było przypuszczać frekwencja dopisała, o czym niech świadczą załączone poniżej zdjęcia. Mnóstwo pytań, dyskusja, opinie fachowców, wszystko po to aby świadomość populacji z Gudzisza i okolic na temat zamierzonej, pozornie zmierzającej do poprawy standardów ekonomicznych inwestycji była jak największa. Bardzo dziękujemy za przybycie tak dużego grona zainteresowanych i mamy nadzieję, że zarówno te jak i kolejne konsultacje oraz opinia wystosowana przez nas do władz Gminy Boleszkowice w znacznym stopniu przyczynią się do zmiany decyzji i cofnięcia pozwolenia na budowę fermy.

  _ND48141

  _ND48146

  czytaj dalej...
  zdowKonsultacje społeczne w Gudziszu
Grid Blog